Kurumsal

Kempro

Kempro Grup Şirketleri olarak; Kempro Kimyasal Maddeler ve Dış Tic. A.Ş ve Kempropol Kimyasal ve Polimer Maddeler ve San. Tic. A.Ş firmalarımız ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Kempro Kimyasal Maddeler, 1991 yılında yüksek Kimya Mühendisi Sn. Ömer Saim Oğuz tarafından kurulmuş; boya, mürekkep, tekstil, plastik, elastomer, ambalaj, kompound, kauçuk, kablo, yapıştırıcı, yapı kimyasalları, otomotiv, kozmetik ve gıda sektörlerine yönelik olarak 31 yılı aşkın süredir hammadde tedariği yapan distribütör firmamız olup, dünyaca ünlü 35 firmanın Türkiye temsilciğini ve distribütörlüğünü başarı ile yürütmekte ve müşterimize anında hizmet vermekteyiz. 1997 yılından bu yana Kempro altında gerçekleştirdiğimiz üretim ve ArGe faaliyetlerimizi; 2012 yılından itibaren Kempropol çatısı altında devam ettirmekteyiz. Kurulduğu günden bugüne, durmaksızın yoğun ArGe çalışmalarına imza atan firmamız; 2018 itibariyle de ArGe Merkezi ünvanı ile taçlandırılmıştır. ArGe ve üretim faaliyetlerimiz kapsamında, Kempropol olarak, özellikle ülkemize ithalat yoluyla gelen oto tamir boyaları, ahşap ve plastik kaplamalar başta olmak üzere, tüm endüstriyel kaplama uygulamaları için termoplastik (1K) ve termoset (2K) akrilik reçineler ile doymuş polyester ve poliüretan reçine çözümleri sunmaktayız. Yerli teknolojimiz ve bilgi birikimimiz sayesinde tüm polimerlerimizin özelliklerini müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda modifiye ederek, terzi usulü çalışarak; üretim ve uygulamaları için en uygun ürünleri laboratuvar ortamında etkin şekilde projelendirip, bu projeleri geniş üretim altyapımız ve deneyimimiz sayesinde en uygun şekilde üreterek müşterilerimize çözüm ve hizmet sunmaktayız. KROL markamız ile imal ettiğimiz ürünlerimiz arzu edilen ambalajlarda, Tuzla-İstanbul’daki üretim tesisimizden ve depomuzdan, müşterilerimizin talep ettikleri miktarlarda, tam zamanında teslim edilmesi prensibi ile alanlarında uzman teknik ve satış ekibi ile 21 farklı sektöre hizmet vermekteyiz.

Kempropol

Kempropol Kimyasal ve Polimer Maddeler San. ve Tic. A.Ş. olarak, özellikle ithal edilerek ülkemize gelen oto tamir boyaları, ahşap, plastik ve tüm endüstriyel kaplamalar başta olmak üzere, mürekkep, yapı kimyasalları, tekstil, yapıştırıcı, yağ ve polimer içeren birçok farklı uygulama için Termoplastik (1K) Akrilik, Termoset (2K) Akrilik, Doymuş Polyester ve Poliüretan reçine ve polimer çözümleri sunmaktayız. Yerli teknolojimiz ve bilgi birikimimiz sayesinde tüm polimerlerimizin özelliklerini (OH sayıları, katı madde oranları, solvent bileşenleri, Tg değerleri, vb.), müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda modifiye ederek, laboratuvar ortamında en etkin ve uygun şekilde projelendirip, bu projeleri üretim altyapımız sayesinde en uygun yöntem ile ölçeklendirme (scale up) ve üretim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. KROL adı ile tescillenmiş ürünlerimiz değişik ambalaj boyutlarında, İstanbul-Tuzla’daki üretim tesisimiz ve depomuzda, müşterilerimizin ihtiyaç miktarlarına göre tam zamanında (just-in-time) üretim usulü ile servis vermekteyiz. Deneyimli ve kalifiye satış gücü ile müşterilerine gelişen teknoloji ve ürünler hakkında doğru bilgiyi sağlamaktadır. Kempropol, müşterilerinin ihtiyacı olan özel üretimleri yapabilecek araştırma ve geliştirme laboratuvarına, üretim tesislerine ve teknik ekibe sahiptir. Kempropol istediğinize uygun olarak terzi usulü; Akrilik Polimer & Kopolimer Solüsyonları ve Akrilik Polioller; Solventli, Solventsiz Poliüretan Reçineler; ve Prepolimerler, Su Esaslı Poliüretan, Akrilik ve Poliüretan-Akrilik Hibrit Dispersiyonlar üretiyoruz. Ürünlerimiz; boya, mürekkep, ahşap, marin, yapıştırıcı, tekstil, ayakkabı, deri, metal, kaplama, izolasyon, otomotiv ve kağıt sektörlerinde kullanılmaktadır.

MİSYON & VİZYON
AFDAKALİTE POLİTİKAMIZ, MİSYONUMUZ, VİZYONUMUZ VE DEĞERLERİMİZ;Kimya sektöründe müşterilerine en hızlı ve doğru çözümler bulan bir iş ortağıdır. Genelde Kimyasal Maddelerde, özelde Polimer konusunda olmak üzere; müşterilerimizin üretimlerinde işlerini kolaylaştıracak, kalitelerini artıracak ve maliyetlerini düşürecek, çözümler getirmek üzere, araştırma, üretime uyumlaştırma, dış alım, üretim ve ihracat faaliyetlerini yürütürüz. Çalışmalarımızda, ana hedeflerimize ulaşmak için; iç ve dış müşterilerimiz ile, bir takım olmanın önem ve değerine inanırız.

Araştırma, sürekli gelişim, ürünlerimizin kalitesine verdiğimiz önem, müşterilerimizin güvenliği, güvenilirlik, insan ve çevre sağlığı, açık iletişim, hızlı, zamanında ve güler yüzlü hizmet vazgeçmeyeceğimiz değerlerimizdir.